WYBIERZ POZIOM NAUKI ULTRATEXT
500 najważniejszych słówek angielskich
najważniejsze angielskie słówka ULTRATEXT

Udostępniamy Wam bezpłatny program do nauki słówek angielskich oparty na nowoczesnej metodologii Ultratext. Metoda Ultratext polega na zastosowaniu w procesie nauki i powtarzania słówek specjalnie skonstruowanych tekstów angielskich (nazywamy je dalej Ultratextami), które w ponad 99% składają się ze słów wybranych do nauki oraz słów podstawowych.

Nasz program składa się z dwudziestu etapów pozwalających się nauczyć wyselekcjonowanych przez nas w etapie długotrwałych badań i analiz pięciuset najważniejszych słów angielskich.

Każdy etap nauki metodą Ultratext zawiera dwie części:

Dowiedz się więcej o Ultratext

Każde z pięciuset najważniejszych słów, których będziemy chcieli Was nauczyć występuje kilkukrotnie w 20 ultratextach. Nie zakuwajcie jednak słówek podczas części pierwszej nauki. Po prostu ocencie czy znacie słowa czy nie. To lektura ultratextów i napotykanie słówek w różnych kontekstach mają być sposobem ich zapamiętywania. Nauka metodą Ultratext ma być przyjemnością

Każdy kolejny etap, który przejdziecie będzie zapamiętywany i będziecie mogli przy następnym zalogowaniu zacząć od etapu, na którym skończyliście poprzednim razem. Powyższe rozwiązanie dostępne są jednak tylko dla zalogowanych uczniów.

Do wykorzystania pełni możliwości metody nauki słówek Ultratext potrzebna jest znajomość podstaw gramatyki angielskiej oraz słów podstawowych. Znajomość powyższych poprawi skuteczność metody i będzie sprzyjać lepszemu przyswajaniu słówek. Prosimy więc zapoznać się z zaleceniami dotyczącymi słów podstawowych i podstaw gramatycznych przed rozpoczęciem nauki metodą Ultratext.

Zalecenia dla uczniów metody Ultratext: 1) Znajomość podstawowych czasów angielskich i struktur gramatycznych ( dowiedz się więcej ) 2) Znajomość podstawowych słów takich jak czasownik to be, zaimki itp... ( dowiedz się więcej )

Życzymy sukcesów w nauce - Zespół Ultratext

Skąd 500 najważniejszych angielskich słów?

Każda nowa metoda nauki słówek angielskich wymaga wiele pracy. Ultratext był jednak wyjątkiem. On wymagał naprawdę wielokrotnie więcej pracy niż inne metody dostępne na rynku. Wszystko dlatego, że nie tylko tekst, ale i słowa z których tekst jest zbudowany są wyjątkowe. Po ponad roku pracy, zmudnym przygotowywaniu maetrialow, a potem ich analizie wymagajacej ludzkiej, a nie automatycznej pracy doprowadzono do powstania nowoczesnej metody nauki słówek angielskich.

Pierwszą czynnością jaką musiał wykonać nasz zespół było zbadanie, które słowa (a tak naprawdę, które polskie znaczenia angielskich słów) są najpotrzebniejsze dla ludzi uczących się i używających angielskiego. Musieliśmy ustalić które słowa są najczęściej używane, w żywym, codziennym języku angielskim. Aby dowiedzieć się, które słowa są najważniejsze zbudowaliśmy bazę tekstów złożoną z 30 milionów "żywych" słówek angielskich. Nasza baza jest wyjątkowa ponieważ baza składa się z tekstów nieprzypadkowych, a rzeczywiście używanych w codziennych sytuacjach zyciowych. Baza była gromadzona na podstawie dialogow w najbardziej popularnych serialach, dyskusjach na forach itp... Gromadzenie odpowiednich tekstów zajęło nam miesiące, ale było konieczne dla uzyskania wiarygodnego efektu.

Budowa bazy słówek była pierwszym etapem analizy angielskich słów. Po analizie naszej bazy danych zbadaliśmy które angielskie słowa występują najczęściej. W drugim etapie rozbijaliśmy angielskie słowa na ich polskie znaczenia. Proces ten nie mógł być prowadzony automatycznie poprzez oprogramowanie komputerowe. Każde słowo musiało być analizowane w kontekście przez członków naszego zespołu. W ten sposób stworzyliśmy indywidualny i właściwy tylko językowi polskiemu zestaw znaczeń angielskich słów. Obecnie na rynku nie ma podobnego systemu wyszukiwania najważniejszych angielskich słów. Inne systey polegają na mechanicznym wylawianiu słów i szeregowaniu ich według kolejności wystepowania co ma wele wad. Ultratext jest tych wad pozbawiony.

Dzięki powyższym krokom uzyskaliśmy listę najważniejszych słów, które podzieliliśmy na słowa podstawowe (których poznanie odpowiada głównie za strukturę tekstu) oraz słowa z grupy ultratext 500 (500 najważniejszych słów "żywego" języka angielskiego). Teraz potrzebowaliśmy sposobu na naukę i powtarzanie słów. Doszliśmy do wniosku, że najlepszym sposobem byłoby utworzenie ciekawych i zabawnych tekstów złożonych wyłącznie ze słów, których powinniśmy się nauczyć. I to nam się udało! Powstały ultratexty - czyli teksty, które w najbardziej wydajny sposób pozwalają się nauczyć słówek języka angielskiego. Teksty te powinny być czytane w powiązaniu z nauka najważniejszych słów angielskich. Powinny służyć powtarzaniu słownictwa, jego utrwalaniu, a także nauki kontekstu w jakim mogą być używane.

kontakt@ultratext.pl