Chcecie się nauczyć słówek? Chcecie skutecznie uczyć się angielskiego? nauka słówek angielskich ultratext Trzeba się wziąć za to z głową i skorzystać z systemu nauki słówek. Od wieków gdy ludzie chcieli się nauczyć języka najważniejszą czynnością było zapamiętanie odpowiednich słów, zrozumienie kontekstu w którym są używane, a potem ich powtarzanie.

Nasz system nauki słówek to unowocześniona metoda, którą ludzie stosowali od wieków, dostępna na wielu urządzeniach skuteczniejsza i posiadająca wiele dodatkowych funkcji. Wszystko co jest na tej stronie jest w 100% darmowe, rozwijane i zrobione po to byscie nauczyli się angielskiego.

Wystarczy się zalogować i zacząć w końcu budować bazę słownictwa, która będzie podstawą waszej pewności w używaniu języka angielskiego. Musicie być pewni słów, których używacie i mieć do nich dostęp natychmiast. Takiej pewności i natychmiastowego dostępu do słówek w waszej głowie nabierzecie dzięki regularności w nauce.

Odsłuchujcie wymowy, oglądajcie fragmenty filmów, drukujcie zestawy słów, fiszki, włącznie przypominanie o powtórkach na email, włączcie funkcję codzienngo słówka angielskiego i wiele, wiele innych. Czas w końcu nauczyć się tego angielskiego. My wam pomożemy!

Aktualności

Marzec 2020 - Fiszki w PDF do druku
Udostępnilismy pliki PDF z fiszkami zarówno w zestawach tematycznych jak w systemie słówek. Pliki aktualizują się automatycznie przy każdej zmianie. Jeżeli lubicie fiszki jako sposób do nauki angielskiego to od dzisiaj możecie go połączyć z Ultratext. Czytaj więcej


Marzec 2020 - Twoje słówka w PDF do druku
Od dzisiaj będziecie mogli jednym kliknięciem wygenerować plik pdf ze wszystkimi swoimi słówkami. Możecie go wydrukować i uczyć się na papierze lub plik ten może posłuzyć do archiwizacji waszej bazy słówek angielskich.


Marzec 2020 - Nowa funkcjonalność: Codzienne słowo na email
Jak chcesz to możemy wysyłać Ci losowe słowo na email. Zostanie dodane automatycznie do bazy słówek. Zawsze będzie z przykładowym tekstem i filmem. Czytaj więcej


Luty 2020 - Nowa funkcjonalność: przypominanie o powtórkach i dodawaniu słówek do systemu przez e-mail
Dla wszystkich zalogowanych użytkowników w systemie nauki słówek dostępna jest opcja przypominania o dodaniu słów i powtórkach przez email. Można wybrać sobie godzinę przypomnienia. Ustalamy również limit od którego jest wysyłany email.


Luty 2020 - Nauka słówek przy pomocy fragmentów filmów i seriali
Pod wieloma ze słów (obecnie 15%) znajdują się fragmenty filmów i seriali z użyciem danego słowa. Pozytywne emocje i gra aktorska wpomagają zapamietywanie. Czytaj więcej


Styczeń 2020 - Ultratext - rewitalizacja Unowocześniliśmy serwis Ultratext, by był przyjazny dla urządzeń mobilnych, prowadzimy też intensywne prace nad uczynieniem zapamiętywania słówek najlepszym w polskim Internecie, szczegóły wkrótce… :)


Nauka słówek angielskich

najważniejsze angielskie słówka ULTRATEXT

Nasz serwis internetowy powstał, aby wspomagać was w nauce słówek angielskich. Wiemy jak nauka slówek może być żmudna i jak trudno się do niej zabrać. Zdajemy sobie jednak również sprawę jak ważne są słówka dla swobodnego posługiwania się językiem angielskim. Dlatego też wszelkimi sposobami próbujemy usprawnić ich naukę. Nasz serwis umożliwia skuteczną i szybką naukę słówek.


Nie obiecujemy cudownych rezultatów, efektów od zaraz i nauki bez wysiłku. Dajemy wam za to narzędzia, by osiągnąć cel. Ponadto nasz serwis jest całkowicie darmowy. Na naukę nie musicie wydawać ani złotówki. Poniżej omówimy cztery najważniejsze części naszego serwisu.


Po pierwsze udostępniamy kilkadziesiąt gotowych zestawów tematycznych z kilkoma tysiącami słów angielskich. Zestawy podzielone są na zestawy słówek dla początkujących, zaawansowanych oraz słowa specjalistyczne. Zestawy słówek angielskich liczą kilkadziesiąt słów. Liczba słów jednak się zmienia. Zestawy słówek są bowiem uzupełniane o nowe słownictwo. Ponadto każde ze słówek angielskich można odsłuchać.


Wiele słówek pomagają zapamiętać fragmenty filmów i seriali, która można obejrzeć dzięki zagnieżdżonym video z You Tube. Ponadto mozna zobaczyć słówko użyte w kontekście oraz odsłuchać wymowę. Istotna funkcją zestawów słówek angielskich jest fakt, że słówka, które uważamy za istotne lub trudne za pomocą jednego kliknięcia można przenieść na listę „Moich słówek” do Systemu nauki słówek.


System nauki słów angielskich

System nauki słówek angielskich powstał, by nakłonić uczniów do systematyczności w nauce, która jest kluczowa dla posługiwania się biegle językiem angielskim. Dlatego też stworzyliśmy system nauki, który charakteryzuje się przejrzystością zasad i da się modyfikować zgodnie z preferencjami danego ucznia.


Pierwszym elementem systemu jest zadeklarowanie jaką ilość słówek będziemy codziennie dodawać do systemu. Standardową ilością proponowaną przez nas jest 3. Taka liczba nauczonych słówek w ciągu roku daje niemal 1100 słów. Dla najbardziej ambitnych istnieje możliwość zwiększenia tej ilości do 10. Słówka możemy dodawać za pomocą jednego kliknięcia podczas nauki z zestawów słówek lub wpisywać ręcznie. Istnieje również możliwość wylosowania słówka z zestawów słówek.


Trzeba również zaznaczyć, że w trakcie nauki możemy zwiększyć lub zredukować wymogi dotyczące dodawania nowych słówek. Możemy na przykład w wakacje zmniejszyć wymogi do np. 2 słówek, a w innym momencie do 5, żeby nadrobić zaległości.


Drugim elementem jest system powtórek. Powtórki słówek odbywają się w systemie samooceny. To znaczy że sami musimy ocenić jak dobrze znamy dane słówko (chodzi zarówno o wymowę jak i pisownię).Dla dobrego utrwalenia słówka powtórki są konieczne w obie strony (musimy umieć przetłumaczyć słówko zarówno na polski jak i angielski). Na początku powtórka danego słówka jest wymagana po 1 dniu. W dalszej kolejności w zależności od kolejnych ocen znajomości słówka ustalana jest liczba dni, po której potrzebna jest powtórka. System działa najefektywniej kiedy zagląda się na stronę codziennie lub co 2, 3 dni.


System pozwala również na przegląd „Moich Słówek”, naukę ich bez względu na wyznaczone powtórki, oraz usuwanie słówek angielskich, których nie chcemy już posiadać w bazie.


500 najważniejszych słów angielskich

Bardzo ważne w nauce języka angielskiego, szczególnie na początku nauki, jest zapamiętanie najważniejszych słówek, które pozwolą jak najszybciej zrozumieć podstawowe teksty angielskie. Nasi specjaliści dokonali analizy tekstów z dnia codziennego, które liczyły ponad 30 milionów słów. Na tej podstawie wyselekcjonowaliśmy słowa podstawowe (odpowiedzialne głównie za strukturę wypowiedzi), a także 500 najważniejszych słów znaczeniowych.


Nasz system pozwala na naukę wszystkich słów podstawowych oraz 500 najważniejszych słów angielskich za pomocą unikalnego systemu Ultratext. System ten wykorzystuje do nauki i powtarzania słów angielskich specjalnie skonstruowane teksty, które składają się w 99% ze słów podstawowych oraz 500 najważniejszych słów angielskich. W systemie znajduje się 20 takich tekstów.


System nauki najważniejszych słów angielskich składa się z 20 etapów. Przebrnięcie przez wszystkie etapy powinno pomóc zapamiętać najważniejsze słówka w języku angielskim. Za każdy ukończony etap uczeń jest ponadto nagradzany specjalnie dobranym filmem.


Artykuły o nauce angielskiego

W serwisie znajduje się również dział z artykułami poświęconymi nauce języka angielskiego, a także ciekawostkom i informacjom potrzebnym w codziennym życiu. Zapraszamy do tego działu osoby szukające informacji o sposobach nauki słówek angielskich, a także spragnionych lekkiego oderwania od nauki. Znajdziecie tutaj między innymi artykuł o najczęstszych błędach w nauce angielskiego, sposobach skutecznej nauki i wiele innych ciekawych porad.


Skuteczna nauka słówek angielskich to podstawowa sprawa dla posługiwania się językiem angielskim. Wbrew programom szkolnym i podręcznikom skomplikowana gramatyka jest rzadko wykorzystywana przy korzystaniu z angielskiego. Tylko podstawowe konstrukcje gramatyczne są bardzo ważne. Zamiast jednak zgłębiać Past Perfect Continuous i skomplikowane konstrukcje warunkowe lepiej powiększyć nasz aktywny i pasywny słownik. Da to lepsze efekty i więcej satysfakcji.


Jak więc skutecznie uczyć się słówek angielskich? Po pierwsze powinniśmy uczynić naukę słówek czymś powtarzalnym, nawykiem i źródłem satysfakcji. Do tego celu powinien służyć zeszyt lub notatnik przeznaczony wyłącznie na słówka. Taki notatnik może być również prowadzony w wersji elektronicznej (tak ja w naszym Systemie nauki słówek angielskich).


Nauka słówek powinna być systematyczna i powinna być prowadzona „w obie strony” to znaczy powinniśmy podawać polskie znaczenie angielskiego słówka i odwrotnie. Wbrew pozorom znajomość co oznacza słówko angielskie nie oznacza, że będziemy w stanie przywołać je z pamięci.


Skuteczna nauka angielskiego polega również na tym by nagradzać się za postępy. W większości wypadków wymierne korzyści uzyskiwane ze znajomości angielskiego będą dość odległe od momentu rozpoczęcia nauki. Dlatego powinniśmy nagradzać się sami „np. za każdy tysiąc nauczonych słówek angielskich”.


Znajomość słówek powinniśmy sprawdzać czytając teksty angielskie i oglądając filmy oraz wiadomości po angielsku. Jeśli pojawia się w nich jakieś częste słówko powinniśmy je wychwycić i dodać do naszej bazy. Musimy bowiem pamiętać by uczyć się słówek ważnych i często używanych. Wtedy efekty naszej nauki przyjdą szybciej.


Życzymy powodzenia i satysfakcji z nauki.


Motywacja do nauki angielskich słówek?

Każdy kto kiedykolwiek uczył się angielskiego lub jakiegokolwiek innego języka obcego zdaje sobie sprawę, że najważniejszą sprawą jest utrzymanie wewnętrznej motywacji. I nie chodzi tutaj o motywację narzuconą zewnętrznie. Przykładem takiej zewnętrznie nauczonej motywacji za naukę angielskiego może być nagroda obiecana np. przez rodziców (nowy komputer, nowy smartfon, wyjazd na wakacje itp. ) lub przez pracodawcę (za uzyskanie certyfikatu potwierdzającego znajomość języka na określonym poziomie może on obiecać podwyżkę, awans lub nowe obowiązki rozwijające pracownika). Najważniejsza jest motywacja wewnętrzna. Bez prawdziwej wiary, że nauka angielskiego przyniesie nam konkretne korzyści będziemy uczyć się o wiele mniej efektywnie.


Pierwszą rzeczą przed nauką angielskiego jest więc próba znalezienia konkretnych korzyści ze znajomości języka. Wśród tych korzyści powinny się znaleźć korzyści odległe w czasie takie jak np. rozpoczęcie nauki na wymarzonym kierunku studiów, znalezienie dobrej pracy, możliwość emigracji do kraju, w którym ludność posługuje się danym językiem – to powinny być cele strategiczne. Oprócz celów strategicznych powinniśmy mieć również bliższe cele taktyczne i cele operacyjne.


Przykładami celów taktycznych mogą być np. możliwość porozmawiania przez internet z ludźmi z innych krajów (szczególnie warto rozmawiać z ludźmi, którzy również uczą się tego samego języka), możliwość obejrzenia odcinka swojego ulubionego serialu w oryginalnej wersji językowej (na początku również z napisami), możliwość przeczytania ulubionej książki lub serii książek w oryginalnej wersji językowej (dodatkowo nie musimy czekać na polskie tłumaczenie, które w niektórych przypadkach może trwać naprawdę długo) lub gra w grę komputerową w oryginalnej wersji językowej.


Uzyskamy wewnętrzną motywację kiedy zdamy sobie sprawę w jak wielu dziedzinach pomoże nam znajomość danego języka obcego i jak w wielu dziedzinach otworzy to nas na świat, światowe media i znajomości z innymi ludźmi. Oczywiście najłatwiej uzasadnić w ten sposób naukę angielskiego i hiszpańskiego, czyli języków którymi posługuje się bardzo wielu ludzi w różnych częściach świata. Pamiętajmy, by wypisać sobie jak najwięcej celów taktycznych i strategicznych i wracać do nich co jakich czas uświadamiając sobie czy zbliżyliśmy się do ich realizacji lub czyje już zrealizowaliśmy.


Kiedy uzyskamy już wewnętrzną motywację do nauki angielskiego będziemy się uczyć o wiele skuteczniej. Pamiętajmy jednak, ze nauka obcego języka to proces, który tak naprawdę nie ma końca. Zaczynając naukę od zera w pewnym momencie jesteśmy w stanie zrozumieć filmy, książki seriale i porozumiewać z innymi ludźmi i wtedy nauka staje się łatwiejsza i w prostszy sposób można znaleźć motywację. Na początku jesteśmy zmuszeni jednak do dość monotonnej nauki podstawowych reguł gramatycznych i przede wszystkim zbudowania znajomości odpowiedniej ilości słówek (około 1000).


Ten początkowy etap nauki angielskiego jest najtrudniejszy i trzeba się przygotować, że ten etap będziemy pokonywać w zależności od intensywności nauki od kilku tygodni do kilku miesięcy. Nie wolno tracić zapału i trzeba być przygotowanym wtedy na ciężką pracę. Potem będzie jednak o wiele łatwiej. Będziemy mogli obserwować swoje postępy (szczególnie jest to widoczne w zakresie znajomości słówek) i będziemy mogli porównywać swoja obecną wiedze z wiedzą z przeszłości. Świetnie zobrazuje nam to np. obejrzenie wiadomości CNN lub BBC na początku nauki (nie rozumiemy nic albo pojedyncze słowa), a potem oglądanie tych wiadomości co miesiąc. Zauważymy, że stopniowo rozumiemy coraz więcej, zamiast pojedynczych słów angielskich, rozumiemy już całe zdania, potem będziemy rozumieć już część niektórych wiadomości, a w końcu całe duże partie materiału. Niedługo złapiemy się na tym, że nie rozumiemy jedynie pojedynczych słów angielskich, a ogólny sens całego materiału jest dla nas całkowicie zrozumiały. Życzymy wam wszystkim, żeby nastąpiło to jak najszybciej.


Jak wybierać słówka angielskie do nauki?

Poniżej podamy kilka zasad dotyczących wyboru słówek angielskich do nauki. Wbrew pozorom słowo nie równa się słowu. Trzeba się uczyć słów, które są przydatne, czyli występują w tekście jak najczęściej. Dla większości osób przydatne są słowa z języka ogólnego. Oczywiście ktoś pracujący w danej dziedzinie takiej jak bankowość, finanse, turystyka, inżynieria, medycyna i wiele innych potrzebuje słów z języka specjalistycznego, które są praktycznie nieużywane przez ogół społeczeństwa. Ale nawet oni powinni najpierw poznać słowa potrzebne do orientowania i wypowiadania w codziennych sprawach życiowych.


Polecamy w pierwszej kolejności poznać słowa podstawowa, później zapoznać się z 500 najważniejszymi słowami angielskimi, a w następnej kolejności budować swoje słownictwo w zależności od zainteresowań w oparciu o zgromadzone w naszym serwisie zestawy słów angielskich. W pierwszej kolejności polecamy wybieranie słów z poziomu podstawowego i wybieranie takich, które według nas przydadzą nam się najbardziej. Ważne jest bowiem to żebyśmy mieli wewnętrzne poczucie, ze uczymy się słów ważnych i przydatnych. W takim wypadku na pewno będziemy je lepiej zapamiętywać.


Aktualności - Archiwum

Luty 2015 - Zestaw słówek związany z morzem Dodaliśmy dwa zestawy słówek angielskich związanych z morzem. Wprowadzono słówka podstawowe, a także bazę słówek zaawansowanych. Każda z baz liczy 45 słów. W sumie 90 słówek związanych szeroko z tematyką morską, gospodarki morskiej, zwierząt i roślin morskich i nadbrzeżnych, a także specyfiki morskiej. Zapraszamy do nauki!Luty 2015 - Zestaw słówek związany z górami Zostały dodane dwa zestawy słówek (razem 90 słów angielskich), które są związane z górami i tematyką górską. Słówka podzielone na słówka podstawowe i zaawansowane. Słownictwo obejmuje czynności w górach, turystykę górską, budowę gór i sporty uprawiane w górach zarówno zimowe jak i letnie. Serdecznie zapraszamy do nauki.


Luty 2015 - Zestaw słówek związany z polityką Do zestawów słów angielskich dodano kolejne 45 słów podstawowych i 45 słów bardziej zaawansowanych. Słownictwo angielskie dotyczy polityki, mechanizmów w polityce, partii politycznych, wyborów, zjawisk politycznych i ustroju państw. W systemie można również odsłuchać wszystkich słów po angielsku. Zapraszamy serdecznie.


Luty 2015 - Zestaw słówek powiązany z lasem W naszym serwisie znalazły się kolejne słówka angielskie. Dodaliśmy 45 słów podstawowych i 45 słów zaawansowanych związanych z tematyka lasów. Słówka dotyczą leśnictwa, czynności w lesie, roślin w lesie i zwierząt zamieszkujących lasy, a także gospodarki leśnej. Zapraszamy do nauki z nowych zestawów słówek.


Luty 2015 - Zestaw słówek związany z przemysłem Dodajemy zestawy słówek powiązanych z przemysłem. W zestawach słówek, które zawierają razem 90 słów (po 45 podstawowych i zaawansowanych) znajdziecie słówka związane z produkcją przemysłową, rodzajami przemysłu, technologiami przemysłowymi, systemem pracy w przemyśle i wiele innych. Zapraszamy do sprawdzenia nowych baz słówek.


Styczeń 2015 - Wprowadzamy system nauki słówek Wprowadzamy system nauki słówek angielskich. Jest to prosty w obsłudze system ustalający powtórki słówek, a także motywujący do poszerzenia indywidualnej bazy słówek ucznia. Oparty jest na słówkach angielskich gromadzonych przez ucznia. Słówka angielskie można dodawać "ręcznie" lub dodawać je podczas nauki tematycznych zestawów słówek.


Styczeń 2015 - Zmiany wyglądu serwisu Ultratext Wprowadziliśmy zmianę wyglądu serwisu Ultratext. Poprawiliśmy komunikację między podstronami serwisu, kolorystykę i przejrzystość treści. Mamy nadzieję, że nowa szata graficzna podwyższy komfort nauki słówek angielskich i skłoni was do częstszej nauki angielskiego. Uwagi do nowej szaty graficznej prosimy przesyłać na nasz adres e-mail. Trwają teraz prace nad mobilną wersją strony.


Styczeń 2015 - Zestaw słówek związany ze zwierzętami Dodaliśmy dwa zestawy słówek angielskich związanych ze zwierzętami. Wprowadzono bazę słówek podstawowych, a także bazę słówek zaawansowanych. W sumie 80 słówek związanych szeroko z tematyką zwierząt, prawami zwierząt, czynnościami wykonywanymi przez zwierzęta lub posiadaczy zwierząt. Zapraszamy do nauki!


Styczeń 2015 - Nowy zestaw słówek angielskich - Miasto W serwisie pojawił się kolejny tematyczny zestaw słówek angielskich związanych z tematyką miasta. Słówka dotyczą głównie budynków i infrastruktury miejskiej, życia w mieście i charakterystycznych problemów miast. Słówka podzielone na podstawowe i zaawansowane. Oba zestawy liczą po 40 słów. Serdecznie zapraszamy do nauki.


Styczeń 2015 - Nowy zestaw słówek angielskich - Wieś Następny tematyczny zestaw słówek angielskich dodany do serwisu Ultratext dotyczy wsi. Słówka dotyczą infrastruktury wiejskiej, problemów rolnictwa, sprzętu rolniczego i innych środków pozwalających uzyskać dobre plony, podstawowe rośliny uprawne i zwierzęta hodowlane. Dwie bazy słówek liczą po 40 słów angielskich.


Styczeń 2015 - Nowa baza słówek angielskich - Zawody Dodaliśmy dwa kolejne zestawy słówek angielskich wyszczególniających zawody i profesje. Bazy słówek liczą po 40 słów i są podzielone na zawody podstawowe i bardziej zaawansowane profesje. Jak w każdej naszej bazie słowa można odsłuchać. Polecamy naukę słów z naszego nowego zestawu słówek angielskich.


Styczeń 2015 - Nowa baza słówek angielskich - Komputery Słownictwo angielskie zebrane w naszej nowej bazie słówek - Komputery dotyczy techniki komputerowej, części komputerowych, programowania, posługiwania się komputerem i słów związanych z internetem. Słowa podzielone są na zestaw słów podstawowych oraz zestaw słów zaawansowanych. Oba zestawy liczą po 40 słów angielskich.


Styczeń 2015 - Nowa baza słówek angielskich - Owoce i orzechy Kolejny dodany do serwisu zestaw słów angielskich dotyczy nazw owoców i orzechów, czynności związanych z owocami i orzechami jak i ich podstawowych części składowych. Dostępne są dwa zestawy słówek - podstawowy i zaawansowany. W sumie liczą one 80 słów angielskich. Dostępne są nagrania słów do odsłuchania. Zapraszamy do nauki.


Styczeń 2015 - Nowa baza słówek angielskich - Warzywa i zboża Udostępniamy nową bazę angielskich słów. Zestawy słów (dla początkujących i zaawansowanych) zawierają słownictwo zawierające nazwy warzyw i zbóż, części składowe tych roślin oraz czynności związane z przygotowaniem tych roślin do spożycia. Zestawy słów angielskich liczą po 40 słów. Serdecznie zapraszamy do nauki zestawów.


Styczeń 2015 - Nowy zestaw słówek angielskich - Zbrodnia i kara Ciekawe zestawy słów angielskich obejmujące słownictwo związane ze zbrodnią i karą. W zestawie znajdują się nazwy przestępstw i wykroczeń, czynności policjantów, czynności dokonywane prze przestępców, słownictwo związane ze śledztwem i procesem przed sądem. Zestawy liczą po 40 słów (zestaw słów podstawowych i zaawansowanych).


Styczeń 2015 - Nowy zestaw słówek angielskich - Nazwy zwierząt Dodaliśmy kolejne zestawy słów angielskich. Te zestawy obejmują nazwy zwierząt. Znajduje się w nich nazwy zwierząt podstawowe i zaawansowane. Bazy słówek są przeznaczone dla osób potrzebujących szerokiego słownictwa w zakresie nazewnictwa zwierząt. Razem w zestawach znajduje się 80 słów. Zapraszamy do nauki angielskiego.


Styczeń 2015 - Nowy zestaw słówek angielskich - Ciało ludzkie Bardzo ciekawy zestaw słów angielskich obejmujący nazwy poszczególnych części, organów i elementów składowych ludzkiego ciała. Przydatna dla wszystkich chcących się precyzyjnie wypowiedzieć o ciele człowieka. Dodane zostały dwa zestawy (dla początkujących i zaawansowanych). Każdy z zestawów zawiera 40 słów angielskich.


Styczeń 2015 - Nowa baza słówek angielskich - Energia Dodaliśmy zestawy słów angielskich wyszczególniające surowce energetyczne, rodzaje ich przesyłu, problemy związane z energetyką, zagadnienie rozwoju zrównoważonego jak i słowa związane z energią dla przeciętnego użytkownika. Dwa zestawy słów angielskich (słowa podstawowe i zaawansowane). Razem w zestawach znajduje się 80 słów.


Styczeń 2015 - Nowa baza słówek angielskich - Ubrania Kolejne zestawy angielskich słówek. Tym razem są to w większości nazwy ubrań, słowa opisujące czynności związane z ubraniami oraz ich produkcją. Zestawy dla początkujących i zaawansowanych zawierają po 40 słów angielskich. Jest również możliwość odsłuchania słów. Zapraszamy serdecznie do nauki.


Styczeń 2015 - Nowa baza słówek angielskich - Uczucia i Emocje Dodajemy następne 2 zestawy słów angielskich związanych z Emocjami i uczuciami. Głównie są to nazwy uczuć i stanów emocjonalnych. Słowa podzielone zostały na bazę słówek dla początkujących oraz na bazę dla zaawansowanych. Każda z baz liczy po 40 słów angielskich.


Listopad 2014 - Dodanie słów za pomocą kliknięcia Dodaliśmy nową funkcjonalność w zestawach angielskich słówek. Teraz zalogowani użytkownicy mogą jednym kliknięciem dodać słówko z zestawu do „Moich Słówek”. Dzięki temu będą mogli łatwo powtarzać wybrane przez siebie słowa angielskie. Zreorganizowaliśmy również przegląd "Moich Słówek" na bardziej przyjazny uczniom.


Październik 2014 - Zmiana organizacji zestawów słówek angielskich Zdecydowaliśmy się na zmiany pokazywania zestawów naszych angielskich słów. Zestawy słówek będą teraz wyświetlane w postaci belek z informacjami. Nagrody i ostatnie wyniki będą widoczne bezpośrednio na belce. Informacje te zostały usunięte z Dziennika Ucznia.


Wrzesień 2014 - Nowy zestaw do nauki angielskiego - Rozmowa Kwalifikacyjna Rozmowa kwalifikacyjna to bardzo stresujący element sprawdzania kandydata do pracy. Tym bardziej stresująca jest oczywiście, gdy prowadzona jest w języku angielskim. Zestawy słówek jakie przygotowaliśmi pomogą wam podczas rozmowy kwalifikacyjnej gdy będzie się ona odbywala po angielsku. Dwa zestawy po 30 słów angielskich każdy.


Wrzesień 2014 - Nowa baza słówek angielskich - Sport Dodano nowe zestawy słów do nauki angielskiego. Tym razem tematem jest sport. Bazy słówek angielskich zawierają po 30 słów. Obejmują słownictwo z szeroko rozumianym sportem. Nie są to jedynie dyscypliny sportowe, a słowa pozwalające wyrazic wiele myśli dotyczących aktywnosci fizycznej i rywalizacji. Zapraszamy do nauki angielskiego z naszym zestawem słówek.


Wrzesień 2014 - Nowa baza słówek angielskich - Kuchnia i gotowanie Zostały dodane dwa zestawy słów angielskich związanych z kuchnią i gotowaniem. Temat jest obszerny wieć w przyszłości będziemy zamieszczać zetawy z ego zakresu, ale bardziej szczegółowe. Każda baza liczy po 30 słów. Życzymy przyjemnej nauki angielskiego.


Sierpień 2014 - Nowy zestaw słów angielskich - Wojsko Dodaliśmy dwie bazy słówek angielskich związanych z wojskowością. Każda liczy po 30 słów. Wszystkie słowa angielskie mozna odsłuchać. Słówka, które dostarczyliśmy są według nas najbardziej praktyczne i niezbędne, chociaż niewystarczające by swobodnie poruszać się po temacie wojskowości.


Sierpień 2014 - Skuteczna nauka angielskiego Każdy chciałby uczyć się skutecznie angielskiego. W naszym krótkim artykule piszemy jak uczyć się skutecznie angielskiego. Zapraszamy do działu artykułów, by dowiedzieć się jakie są podstawowe zasady, by skutecznie uczyć się angielskiego i słów angielskich. Warto się do nich stosować.


Lipiec 2014 - Nauka słówek za pomocą gry komputerowej Zapraszamy do przeczytania artykułu o nauce angielskiego za pomocą gry komputerowej. Jest to bardzo dobry sposób nauki słówek angielskich jeżeli przestrzega się kilku prostych zasad. W tym artykule zainteresujemy was tym ciekawym tematem. Rozwinięcie tematu nauki angielskiego w ten sposób znajdziecie w dziale artykuły.


Lipiec 2014 - Możliwość poznania wymowy naszych słówek angielskich Wprowadziliśmy możliwość poznania wymowy w programie tradycyjnym oraz w programie Ultratext. Wystarczy nacisnąć guzik przedstawiający głośnik i odsłuchać słówko. Słowa angielskie czytane są przez angielskiego lektora. Każdy zestaw słów angielskich w naszym serwisie będzie umożliwiał odsłuchanie słówek.


Lipiec 2014 - Umożliwiamy tworzenie i naukę z własnych baz słówek Dla zalogowanych użytkowników umożliwiamy naukę własnych słówek angielskich i utworzenie własnej bazy słówek. Nauka angielskiego z własnej bazy możliwa jest w trybie samooceny. Pytania mogą być zadawne po polsku lub po angielsku.W niedalekiej przyszłości rozszerzymy możliwości o system powtórek słówek angielskich.


Lipiec 2014 - Dodajemy nowy zestaw do nauki słów angielskich w metodzie tradycyjnej - Czas Dodana baza dotyczy słów związanych z upływem czasu. Dodano bazę podstawową (50 słów) oraz bazę zaawansowaną (50 słów). Nauka możliwa jest zarówno w trybie testowym jak i w trybie samooceny. Jak zawsze staraliśmy się, żeby słownictwo było jak najbardziej praktyczne i poważnie ulepszyło waszą znajomość angielskiego.


Czerwiec 2014 - Uruchamiamy darmowy program do nauki słówek angielskich - Ultratext Uruchamiamy darmowy program do nauki słówek angielskich. Umożliwiamy kilka trybów nauki, nowoczesną i nowatorską metodę Ultratext, ciekawe nagrody motywujące do pracy nad nauką słówek, gotowe bazy słów, które są przydatne w praktyce (15 baz), statystyki i wiele innych. Zapraszamy do korzystania z serwisu.


kontakt@ultratext.pl