Teksty do nauki języka angielskiego

Jednym z najlepszych narzędzi do nauki angielskiego są teksty angielskie. Uczą one rozumienia języka angielskiego i pozwalają na naturalne przyswajanie słówek angielskich w kontekście. Dlatego też każdemu, który chce opanować angielski poleca się naukę na podstawie tekstów napisanych po angielsku. Trzeba jednak zaznaczyć, że w początkowym etapie nauki angielskiego uczniowi trudno zrozumieć „naturalne” teksty angielskie. Dlatego teksty te są specjalnie modyfikowane lub pisane bezpośrednio pod ucznia.

Teksty do nauki angielskiego

Na naszej stronie poświęconej nauce angielskiego udostępniamy specjalnie skonstruowane teksty. Nowość w konstrukcji tych tekstów polegają na dwóch faktach. Po pierwsze teksty te są napisane z użyciem podstawowej gramatyki, a także najbardziej potrzebnego słownictwa angielskiego. Wszystkie te teksty zostały wykorzystane w metodzie nauki 500 najważniejszych angielskich słów. Udostępniamy je również w tym artykule dla osób, które są powtarzać słownictwo lub uczyć się wyłącznie na podstawie tekstów angielskich. Po drugie wszystkie te teksty są zabawne i ciekawe co zwiększa chęć do nauki angielskiego.

Poniższe teksty są również specjalnie zmodyfikowane, by najeżdżając na słowa (z wyjątkiem słów podstawowych) uczeń mógł podejrzeć znaczenie jednego z 500 najważniejszych angielskich słówek. Serdecznie zapraszamy do lektury. Polecamy jednak naukę za pomocą naszego programu. Z doświadczenia wiemy, że to daje lepsze rezultaty.

Teksty też mozna wydrukować i czytać często w każdym miejscu. Mozna też próbować się ich uczyć, ay opowiadać je w towarzystwie ludzi znających angielski. Są bowiem zabawne i ciekawe.

Linki do tekstów do nauki angielskiego:

Tekst do nauki angielskiego 1 - Christmas

Tekst do nauki angielskiego 2 -Husbands and wives

Tekst do nauki angielskiego 3 - The game

Tekst do nauki angielskiego 4 - The dinner

Tekst do nauki angielskiego 5 - The boss

Tekst do nauki angielskiego 6 - Stupid husband

Tekst do nauki angielskiego 7 - Another stupid husband

Tekst do nauki angielskiego 8 - The murder

Tekst do nauki angielskiego 9 - The car

Tekst do nauki angielskiego 10 - Not so bad

Tekst do nauki angielskiego 11 - The old man

Tekst do nauki angielskiego 12 - The message

Tekst do nauki angielskiego 13 - The friend

Tekst do nauki angielskiego 14 - I am waiting...

Tekst do nauki angielskiego 15 - The perfect man

Tekst do nauki angielskiego 16 - Running

Tekst do nauki angielskiego 17 - Genie

Tekst do nauki angielskiego 18 - A woman with class

Tekst do nauki angielskiego 19 - The girlfriend

Tekst do nauki angielskiego 20 - The doctor

Teksty do nauki angielskiego to dobry sposób na utrwalenie słówek oraz gramatyki. Czytanie tekstów po angielsku to jeden z naszych celów. Jedną z głównych kompetencji językowych, które sprawdza się na egzaminach jest rozumienie tekstu czytanego. W serwisie ultratext.pl do nauki słów podstawowych oraz 500 najważniejszych słów angielskich (a tak naprawdę 500 najważniejszych znaczeń, bo bardzo wiele słów można rozumieć na wiele sposobów) specjalnie skonstruowaliśmy dwadzieścia prostych słów tekstów do nauki angielskiego. Teksty te są po angielsku, ale każde słowo dla waszej wygody jest tłumaczone, gdy korzystacie z tekstu na stronie z użyciem komputera wystarczy najechać na tekst myszką i pokaże się tłumaczenie polskie. Nasze teksty po angielsku powinny być zrozumiałe dla każdego, który zna angielski w stopniu podstawowym. Ponadto są to teksty z dużym poczuciem humoru.

Najlepiej jednak korzystać z tych tekstów angielskich w następujący sposób: uruchamiamy 500 najważniejszych słów angielskich oraz uczymy się słów. Potem czytamy w całości tekst i sprawdzamy ile z niego rozumiemy. Potem przechodzimy do nauki kolejnych słów w etapie 2 i czytamy kolejny tekst. Słowa z których przepytuje system powtarzają się, ale jeśli zaznaczymy, że dane słowo znamy już na 100% to w następnym etapie będą pokazywane tylko nowe słówka angielskie. Żeby jednak skorzystać z usługi zapamiętywania i eliminacji przez system słów już nam znanych należy się zarejestrować i zalogować. Planujemy również przygotować teksty do nauki angielskich słówek w każdym z naszych zestawów tematycznych słówek angielskich. Nie obiecujemy, że obejmą one wszystkie słowa, ale na pewno znaczną część i wspomogą proces nauki angielskiego.

kontakt@ultratext.pl