Nauka słów angielskich z wymową

wymowa angielski

Obecnie jedną z najważniejszych funkcjonalności aplikacji do nauki słówek oraz wszelkich systemöw i programów on-line do nauki słówek jest dostępność sprawdzenia wymowy dla danego słówka. Ogromna większość systemów to oferuje. Uczymy się wtedy poprawnej wymowy brytyjskiej albo amerykańskiej. Rzadziej dostępne są inne akcenty takie jak australijski, szkocki i czy specyficznych obszarów Stanów Zjednoczonych (szczególnie południa). Dochodzi do tego wymowa i akcenty ludzi posługujących się angielskim na całym świecie. Mówiący po angielski Francuz, Hiszpan czy Meksykanin to dwa oddzielne światy. W dobie globalizacji i faktu, że angielski jest językiem globalnym czy warto przejmować się niuansami wymowy brytyjskiej, amerykańskiej czy każdej innej? Naszym zdaniem nie warto. Lepiej ten czas i energię poświęcić na naukę większych ilości słówek niż naśladować akcent brytyjski czy amerykański. Stoimy na stanowisku, że najważniejsza jest komunikacja, wzajemne zrozumienie, a nie udawanie akcentów, intonacji czy uczenie się specyficznych regionalizmów.

Właśnie dlatego w serwisie Ultratext będziemy wam dostarczać fragmentów filmów, seriali oraz materiałów ludzi z różnych stron świata po to, żebyście mogli przesłuchać dane słowo angielskie w kontekście wypowiadanych zdań, w danym otoczeniu emocjonalnym przez różne osoby. Według nas wpłynie to bardzo dobrze na możliwość zapamiętywania słów, a także pozwoli na osłuchanie się ze słówkami angielskimi wypowiadanymi w różny sposób. Nie bez znaczenia jest też możliwość jednoczesnego przypominania i tworzenie połączeń z innymi słowami.

Dodatkowo staramy się, by wybierane przez nas fragmenty filmów były charakterystyczne, by pochodziły ze znanych filmów , a kwestie były wypowiadane przez znanych i lubianych aktorów. Nauka słów angielskich przebiega wtedy lepiej. Naukowo dowiedziono, że przyjemność odczuwana podczas nauki sprzyja zapamiętywaniu.

Ostatnia rzecz. Niektórzy narzekają na problemy techniczne z odtwarzaniem filmów i słówek. Proszę zainstalujcie najnowszą wersję jednej z najbardziej znanych przeglądarek i zapewniamy, że wszelkie problemy znikną.

kontakt@ultratext.pl