Jak stworzono metodę nauki słówek Ultratext?

Każda nowa metoda nauki słówek angielskich wymaga wiele pracy. Ultratext był jednak wyjątkiem. On wymagał naprawdę wielokrotnie więcej pracy niż inne metody dostępne na rynku. Wszystko dlatego, że nie tylko tekst, ale i słowa z których tekst jest zbudowany są wyjątkowe. Po ponad roku pracy, zmudnym przygotowywaniu maetrialow, a potem ich analizie wymagajacej ludzkiej, a nie automatycznej pracy doprowadzono do powstania nowoczesnej metody nauki słówek angielskich.

Pierwszą czynnością jaką musiał wykonać nasz zespół było zbadanie, które słowa (a tak naprawdę, które polskie znaczenia angielskich słów) są najpotrzebniejsze dla ludzi uczących się i używających angielskiego. Musieliśmy ustalić które słowa są najczęściej używane, w żywym, codziennym języku angielskim. Aby dowiedzieć się, które słowa są najważniejsze zbudowaliśmy bazę tekstów złożoną z 30 milionów "żywych" słówek angielskich. Nasza baza jest wyjątkowa ponieważ baza składa się z tekstów nieprzypadkowych, a rzeczywiście używanych w codziennych sytuacjach zyciowych. Baza była gromadzona na podstawie dialogow w najbardziej popularnych serialach, dyskusjach na forach itp... Gromadzenie odpowiednich tekstów zajęło nam miesiące, ale było konieczne dla uzyskania wiarygodnego efektu.

Budowa bazy słówek była pierwszym etapem analizy angielskich słów. Po analizie naszej bazy danych zbadaliśmy które angielskie słowa występują najczęściej. W drugim etapie rozbijaliśmy angielskie słowa na ich polskie znaczenia. Proces ten nie mógł być prowadzony automatycznie poprzez oprogramowanie komputerowe. Każde słowo musiało być analizowane w kontekście przez członków naszego zespołu. W ten sposób stworzyliśmy indywidualny i właściwy tylko językowi polskiemu zestaw znaczeń angielskich słów. Obecnie na rynku nie ma podobnego systemu wyszukiwania najważniejszych angielskich słów. Inne systey polegają na mechanicznym wylawianiu słów i szeregowaniu ich według kolejności wystepowania co ma wele wad. Ultratext jest tych wad pozbawiony.

Dzięki powyższym krokom uzyskaliśmy listę najważniejszych słów, które podzieliliśmy na słowa podstawowe (których poznanie odpowiada głównie za strukturę tekstu) oraz słowa z grupy ultratext 500 (500 najważniejszych słów "żywego" języka angielskiego). Teraz potrzebowaliśmy sposobu na naukę i powtarzanie słów. Doszliśmy do wniosku, że najlepszym sposobem byłoby utworzenie ciekawych i zabawnych tekstów złożonych wyłącznie ze słów, których powinniśmy się nauczyć. I to nam się udało! Powstały ultratexty - czyli teksty, które w najbardziej wydajny sposób pozwalają się nauczyć słówek języka angielskiego. Teksty te powinny być czytane w powiązaniu z nauka najważniejszych słów angielskich. Powinny służyć powtarzaniu słownictwa, jego utrwalaniu, a także nauki kontekstu w jakim mogą być używane.

kontakt@ultratext.pl