Nauka słówek angielskich - dobre nawyki

Najważniejszym nawykiem, który powinien sobie wyrobić uczeń języka angielskiego jest konsekwencja. Jest to cecha, która prowadzi do sukcesu. Nawet drobne działania prowadzone przez długi czas dają niesamowite rezultaty. Prześledźmy przykład nauki słówek angielskich, bo temu działaniu poświęcona jest ta strona. Lepiej wyznaczyć sobie niższą ilość słówek do nauczenia dziennie i stosować się do tego postanowienia konsekwentnie niż wyznaczyć dużą ilość, a trzymać się działań tylko kilka dni. Lepiej nauczyć się trzech słówek dziennie przez rok niż 300 w jeden dzień. Przyzwyczajamy w ten sposób siebie i swój mózg do systematycznej pracy i zwiększamy swoje szanse na sukces. Nauka słówek angielskich to proces długotrwały i dlatego powinniśmy ją traktować jako maraton, a nie sprint. Poza tym konsekwencja działa pozytywnie na motywację do nauki angielskiego. Obciążenia codzienne nie sa duże i w ten sposób łatwo sie do nich przyzwyczaić i wykształcić nawek a co za nim idzie poczucie winy. Trzeba być dla siebie surowym, ale nie być dla siebie katem w przestrzeganiu codziennej dawki nauki slówek i gramatyki angielskiej.

Kolejnym nawykiem jaki warto w sobie wyrobić jest unikanie monotonności nauki. Należy się uczyć w różny sposób. Nie zakuwać słówek, nie powtarzać ich przez zakuwanie, ale włączyć bogaty arsenał środków jakim jest obcowanie z tekstami angielskimi. Niech one będą bazą dla powtórki. Niech one jednocześnie ciekawią i pozwalają utrwalić poznane słownictwo. W ten sposób nauka słówek jest szybsza, skuteczniejsza i przyjemniejsza. Mozna wykorzystać audiobooki, grać w gry komputerowe w angielskiej wersji językowej, wyszukiwać materiały na youtube, a takze kontaktować sie on-line z innymi osobami chcącymi nauczyć się angielskiego. Sposobów jest bardzo wiele.

Ostatnim nawykiem, który należy w sobie wyrobić ucząc się słówek angielskiego jest nagradzanie siebie za wysiłek. Powinniśmy zaplanować dla siebie nagrody związane z postępami w nauce. Niech przyswojenie 500 słówek oznacza nowe buty na które mieliśmy ochotę, a 1000 słówek grę komputerową (obowiązkowo w angielskiej wersji językowej). Pamiętajmy jednak, że nagroda powinna być proporcjonalna do wysiłku. Za większe osiągnięcia – większe nagrody. Bądźmy dla siebie sprawiedliwi.

kontakt@ultratext.pl