Nauka słówek angielskich za pomocą metody Ultratext

Czym jest ULTRATEXT? Na pewno zastanawialiście się jak uczyć się skutecznie języka angielskiego. Jak nie zapominać tego czego nauczyliście się przed chwilą. Czego konkretnie się uczyć? Jak utrzymać koncentrację? Jak powtarzać bez uczucia znudzenia? Na wszystkie te bolączki może pomóc ULTRATEXT.

ULTRATEXT to jedyna na rynku publikacja starająca się w zupełnie nowatorski sposób podejść do nauki słów języka angielskiego. Tworząc ULTRATEXT zadaliśmy sobie dwa pytania: "Jakich słówek angielskich się uczyć?" oraz "Jak zapamiętywać i powtarzać wybrane słówka angielskie?".

Jak uczyć się słówek?

Odpowiedź na to pytania jest prosta: "należy się uczyć takich słówek, których są w ciągłym użyciu". Jak jednak znaleźć te słówka? Używać słowników frekwencyjnych? Ale przecież te słowniki badają słówka bezmyślnie (to znaczy badają występowanie słów bez badania ich znaczenia), a w dodatku używają jako bazy tekstów, które są niereprezentatywne (np. prac naukowych i książek). Nam przecież potrzebny jest żywy język angielski, język angielski którego używa się codziennie! Dlatego właśnie utworzyliśmy sami żywą bazę języka angielskiego złożoną z 30 000 000 słów i zbadaliśmy ją używając narzędzi informatycznych. Trwało to niemal rok, ale dzięki temu uzyskaliśmy bazę słów podstawowych i 500 najważniejszych słów języka angielskiego (tak naprawdę znaczeń słów - nie powielaliśmy błędów słowników frekwencyjnych). Wniosek: W metoda nauki słówek ULTRATEXT są najważniejsze słówka żywego języka angielskiego.

Jak zapamiętywać i powtarzać wybrane słówka angielskie?

Opracowaliśmy również sposób na łatwe zapamiętywanie i powtarzanie słówek. Tym sposobem są ultratexty. Ultratexty to krótkie historie złożone w ponad 99% ze słów podstawowych i 500 najważniejszych słów języka angielskiego. Czytając taką historię intensywnie uczysz się i powtarzasz słówka. W dodatku chcesz zrozumieć daną historię, gdyż ultratexty są zabawne i ciekawe. Ale lepiej niż czytać nasze tłumaczenia przejść do nauki słówek angielskich ultratext.

ULTRATEXT to metoda nauki słówek (a właściwie znaczeń słów języka angielskiego), która pozwoli Ci się nauczyć słówek angielskich, które są najważniejsze. W dodatku nauka słówek poprzez ultratexty pozwoli zaoszczędzić twój czas. Ultratexty są tekstami z dużym ładunkiem humoru co pozwoli Ci utrzymać podczas nauki wyższą koncentrację, a także pozwoli Ci nauczyć się większej ilości słów. Badania naukowe wskazują, że ludzie lepiej przyswajają wiedzę gdy są w dobrym nastroju, a istnieje duża szansa, że w taki nastrój wprawią Cię nasze ultratexty.

kontakt@ultratext.pl