Angielski w filmach i serialach

W serwisie ultratext rozpoczęliśmy wprowadzenie metody powodującej łatwiejsze i szybsze przyswajanie słówek angielskich. Pod wybranymi słówkami angielskimi w zestawach tematycznych oraz słowami podstawowymi znajdziecie krótkie fragmenty angielskich i amerykańskich filmów, które pomogą wam zarówno zastosować słówko, którego się uczycie w kontekście, ale również będziecie mogli ponownie usłyszeć jego wymowę.

nauka słówek angielskich przez filmy i seriale

W filmach spotkacie się z wieloma akcentami (amerykański, angielski, australijski) i podakcentami (południe USA, szkocki) co spowoduje, że stopniowo nauczycie posługiwać się angielskim w różnych warunkach. Ponadto fragmenty filmów i seriali, które wybieramy charakteryzują się wysoką rozpoznawalnością i zawierają duży ładunek emocjonalny co wspomaga proces nauki angielskiego.

Oprócz fragmentu filmu znajdziecie również transkrypcje kwestii, które wypowiadają aktorzy z podkreśleniem słowa, którego chcemy się nauczyć. Czasami w serwisie posiadamy więcej niż jeden fragment wspomagający naukę danego słowa angielskiego. W takim przypadku fragment filmu jest losowany. W momencie rozpoczęcia systemu kilkanaście procent słówek jest objęte wspomaganiem filmowymi fragmentami. Każdego dnia kolejne fragmenty filmów i kolejne słówka są dodawane tak, aby naukę słówek uczynić przyjemną i skuteczną.

Jak wykorzystywać fragmenty filmowe do nauki?
1) odsłuchaj fragmentu i odnajdź słówko,którego chcesz się nauczyć
(jeśli nie rozumiesz kontekstu słówka angielskiego, którego chcesz się nauczyć sięgnij do naszej wyszukiwarki słówek, która jest dostępna po zalogowaniu w systemie nauki słówek w zakładce Moje Słówka) lub włącz automatyczną transkrypcję na YouTube lub wspomóż się słownikiem)
2) Powtórz zdanie, które wypowiada aktor próbując się wcielić w postać i odgrywaną scenę

Powtórzenie danego zdania lub zwrotu (lub chociaż wyobrażenie sobie, że to robisz) w taki sam sposób jak aktor z filmowego fragmentu zwiększa skuteczność zapamiętywania. Uruchamia inne połączenia neuronów i stymuluje wiele innych obszarów mózgu. Nauka jest tym skuteczniejsza im bardziej lubisz film/serial, który odgrywasz. Każdego tygodnia będziemy dodawać kolejne fragmenty filmów i seriali, nowe zestawy tematyczne słów angielskich oraz słowa tak, aby pozwolić uczyć się użytkownikom serwisu jak najskuteczniej.

Obecnie "ofilmowaniem" objętych jest około 15% słówek angielskich, ale oczywiście chcemy, żeby ofilmowanie objęło wszystki słówka po to, żebyście mogli się skutecznie i efektywnie uczyć

kontakt@ultratext.pl