System nauki angielskich słówek
Do powtórki:
-
Do dodania:
-
Ilość słów:
-
Zestawy słów angielskich
60 zestawów
2530 słówek
500 najważniejszych
słów angielskich
Artykuły o angielskim
i nie tylko...
Metoda nauki 500 najważniejszych słówek angielskichnajważniejsze angielskie słówka ULTRATEXT Udostępniamy Wam bezpłatny program do nauki słówek angielskich oparty na nowoczesnej metodologii Ultratext. Metoda Ultratext polega na zastosowaniu w procesie nauki i powtarzania słówek specjalnie skonstruowanych tekstów angielskich (nazywamy je dalej Ultratextami), które w ponad 99% składają się ze słów wybranych do nauki oraz słów podstawowych.

Nasz program składa się z dwudziestu etapów pozwalających się nauczyć wyselekcjonowanych przez nas w etapie długotrwałych badań i analiz pięciuset najważniejszych słów angielskich.

Każdy etap nauki metodą Ultratext zawiera dwie części:
  • Nauka słówek metodą samooceny
  • - decydujecie w jakim stopniu znacie słówko jakie zostanie zaprezentowane
    - zalogowani użytkownicy będą mogli zadecydować, że słówko jest im tak dobrze znane, że nie powinno być wywietlane w kolejnych etapach nauki


  • Zapoznanie się z Ultratextem
  • - tekst składa się tylko ze słów z części pierwszej oraz słów podstawowych
    - ultratext jest historią lub dowcipem z dużą dawką humoru
    - dla ułatwienia lektury zatrzymanie kursora nad słowem w ultratexcie spowoduje wyświetlenie tłumaczeniaDowiedz się więcej o Ultratext

Zalecenia dla uczniów metody Ultratext

Wymagania gramatyczne
Znajomość podstawowych czasów angielskich i struktur gramatycznych
( dowiedz się więcej )

Słowa podstawowe
Znajomość podstawowych słów takich jak czasownik to be, zaimki itp...
( dowiedz się więcej )

Każde z pięciuset najważniejszych słów, których będziemy chcieli Was nauczyć występuje kilkukrotnie w 20 ultratextach. Nie zakuwajcie jednak słówek podczas części pierwszej nauki. Po prostu ocencie czy znacie słowa czy nie. To lektura ultratextów i napotykanie słówek w różnych kontekstach mają być sposobem ich zapamiętywania. Nauka metodą Ultratext ma być przyjemnością

Skąd znamy 500 najważniejszych angielskich słów?

Słowa zostały wyodrębnione na podstawie badania angielskich dialogów dotyczących codziennej komunikacji złożonych z ponad 30 milionów słów.
( dowiedz się więcej )

Każdy kolejny etap, który przejdziecie będzie zapamiętywany i będziecie mogli przy następnym zalogowaniu zacząć od etapu, na którym skończyliście poprzednim razem. Powyższe rozwiązanie dostępne są jednak tylko dla zalogowanych uczniów.

Do wykorzystania pełni możliwości metody nauki słówek Ultratext potrzebna jest znajomość podstaw gramatyki angielskiej oraz słów podstawowych. Znajomość powyższych poprawi skuteczność metody i będzie sprzyjać lepszemu przyswajaniu słówek. Prosimy więc zapoznać się z zaleceniami dotyczącymi słów podstawowych i podstaw gramatycznych przed rozpoczęciem nauki metodą Ultratext.

Życzymy sukcesów w nauce - Zespół Ultratext